YM
Soru Sahibi
29 Ocak 2021 01:28

Timus bezi

Merhaba.. ben 6 yil önce timus bezi ameliyati oldum. Son bir hafta içerisinde nefes darlığı başladı ve kollarımı esnetme hareketi yaptığımda ameliyat yerinin hiriltili bir ses duyuyorum ve kisa süreliğine nefesim kesiliyor sebebi ne olabilir. Tesekkurler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Timus ameliyatı neden yapılmıştı? enson ne zaman kontrolünüz Toraks BT ile yapıldı. Geçmiş olsun

29 Ocak 2021 16:46
YM
Soru Sahibi

merhaba timus ameliyatı olmadan önce hipertansiyonum vardı araştırmalar sonucu hipertansiyonun timus bezi yaptığı anlaşıldı ve 6 yıl önce ankara da ameliyatımı oldu. ameliyattan sonra hipertansiyonum kalmadı. ameliyatı 18 yaşında yapılmıştı şimdi 24 yaşındayım. en son kontrol ise ameliyattan bir ay sonra yapıldı . son bir haftada belirttiğim şikayetler oluşmaya başladı. teşekkürler

30 Ocak 2021 10:43
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Hemen Toraks BT ile görmek geekir. Toraks BT yi we transfer ile internetten bccsaglik@gmail.com a gönderebilirsiniz, Geçmiş olsun

11 Şubat 2021 18:17