DM
Soru Sahibi
10 Temmuz 2018 00:14

Tetarox kullanim

hocam sivilce icin tedarox antibiyodik verdi doktor. fakat midem fena oldu. yutkunamiyorum. bisi yiyemiyorumdu. doktor arkadasim gaviscon ve nexium önerdi 1 hafta geçti gene ağrı var katı şeylerde ama ilk günler gibi değil yutkunabiliyorum çok rahat ne zaman geçer hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hakan Alagözlü
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Akne dediğimiz sivilce tedavisinde verilen tetradox, tetra gibi ilaçlar bol suyla ve ayakta alınmalıdır. Yoksa yemek borusuna yapışarak ülser yapar ve ağrılı yutkunma yapar.Özellikle uyku öncesi içilen son dozlarda ilaç az suyla içilirse yemek borusunda kalır ve orayı tahrip eder. Gastroenteroloji uzmanına gidip endoskopi yaptırmanızda fayda var.Ayrıca ağrı geçene kadar katı gıda yerine sulu ve yumuşak gıdalar alınız. Geçmiş olsun dileklerimle...

23 Temmuz 2018 12:46