BS
Soru Sahibi
5 Mart 2019 13:57

testis koyuluğu

merhaba..35 gunluk bebegim. var testistlerinde koyuluk var..kan tahlili sonucunda progesteron 2.52 cikti,yorumlayabilirmisniz cokmu yuksek ve tehlikesi nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Elif Yağlı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Merhaba testis koyuluğu sık gördüğümüz bir bulgu, çoğunlukla da düzeliyor Progesteron değil de farklı testler bakıyoruz aslında Muhtemelen 17 hidroksiprogesterondur o bahsettiğiniz O ise çok yüksek değil ancak laboratuvar sonucuna değil hastanın muayene bulfularına göre de karar vermek gerekir Endokrin doktorunuz en uygun kararı verecektir Geçmiş olsun

8 Mart 2019 08:38
BS
Soru Sahibi

Hocam evet o dediginiz deger 2.52 cikti hastanenin muayene bulguları da su sekilde *** *** **...hocam bu degerin yuksek olmasi ciddi bir sorunmu bebeğime ne gibi sorunlar yaratir?

12 Mart 2019 18:58
Uzm. Dr. Elif Yağlı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi

Bu çok yüksek değil ancak dediğim gibi muayene de önemli Kayseri deki çocuk endokrinolojis uzmanları bu konuda oldukça yetkin olduğundan daha doğru cevapları muayene eden hekimden alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

22 Mart 2019 09:38