AE
Soru Sahibi
21 Ağustos 2017 18:23

Boy uzatma trambolin

Ben 174 cm 65 kilo 15 yaşında bir erkeğim bir doktora göründüm boyunu daha uzun yapmak istiyosan trambolinde zıpla dedi ben her gün 500 kere zıplıyorum bir zararı var mı ? Cidden boyum uzar mı ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Peyami Cinaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

genetık potansıyelınız kadar uzayabılırsen. boyu uzatan ozel hareket yok

22 Ağustos 2017 09:32
AE
Soru Sahibi

Ben doktora gitmiştim sol bileğimde epifiz kemiğimi çekmişti 1.80 den uzun kesinmiş sporla falan 1.85 çevresi olurmuşum sporla falan dediği nedir o zaman ?

23 Ağustos 2017 15:48
Prof. Dr. Peyami Cinaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

once o kişi kemık yasını degerlendırecek bılgıye sahıp mi? Eger bılıyorsa kemıkten ne kadar daha uzayacagını soyleyebılır

24 Ağustos 2017 14:18