GA
Soru Sahibi
29 Ocak 2021 11:51

Testis ağrısı

Merhaba hocam, öncelikle hayırlı günler dilerim. Hocam sorum şu, bundan yaklaşık olarak bir ay evvel sırt üstü yatağımda uzanırken, durduk yere bir anda sağ testisimin arka kısmından testis bağı boyuncar bir sancı saplandı ama çok ağrılı bir sancıydı. Vas deferans diye düşündüm. Yaklaşık olarak 10 saniye falan sürdü ve geçti. Elimi testisime attım sağa sola yukarı aşağı hareket ettirdim bi ağrı falan olmadı.Banyoya girdim sıcak suyun altında iyice gevşettim testislerimi. Yukarı damarların olduğu yere falan elimi soktum, damarlara baktım.böyle dipte arka kısımda kalın bişey geldi elime ağrı ve yanma yapıyordu. Uzun ve kalın birşeydi. Damar değildi eminim. Testin asılı olduğu bağ olabilir. Tahminen oydu. Yanma ve ağrı yapıyordu. İyice sıcak su tuttum ve biraz ovaladım. Sonra bir daha o ağrı olmadı ama o günden sonra sanki sağ testisim diğerine göre daha fazla yukarı çekiliyor gibi. Nefes alıncaz karnımı içeri çekince yukarı doğru çıkıyor. Nefes bırakınca hızla aşağı düşüyor. Yatakta yatınca da diğerine göre hemen üstte kalıyor. Yürüyünce de yukarı çıkıyor.Durunca aşağı iniyor. Ama bunların hepsi torbada, ve sağ testiste oluyor. Kanala falan çıkmıyor. Bişey anlamadım bu olaydan. Ara ara testis arkasında hafif ağrı oluyor. Vas deferansta. Ultrasondan baktırdım bişey çıkmadı. Temiz çıktı. Hocam sizce; 1. Yaşadığım o ağrı, o çekme ve tutulma ne ağrısıydı. 2. Testisimin hareketi normal midir yoksa o olaydan sonra mi olmuştur. Biraz uzun oldu hocam lütfen hakkınızı helal edin, soruma da cevap verirseniz çok mutlu olacam Tekrardan hayırlı günler dilerim, teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Önemli olduğunu sanmıyorum. Şikayetiniz geçmezse bir üroloji uzmanına muayene olmanız gerekir.

29 Ocak 2021 12:34