AS
Soru Sahibi
11 Aralık 2020 10:49

Testis Ağrısı

Değerli Hocam; Geçen yıl sağ testisimde zaman zaman oluşan ağrıdan dolayı uzman bir doktora göründüm. Doktor elle muayene de eline bir kitle geldiğini muhtemelen varikosel olacağını söyledi ve damar çaplarının ölçümü için ultrason istedi. Buradan hareketle sperm kalitesinin ölçümüne gerek olup olmayacağına karar vereceğini söyledi. Ultrasonda her hangi bir problem çıkmadı. Fakat ben ağrıyı zaman zaman hala hissediyorum (nadiren sağ göğsün alt kısmında da ince bir sancıma oluyor). Sizce de teşhis burada bırakılmalı mıydı? Ayrıca; Bazen büyük tuvalet sırasında ıkınmayla beraber beyaz bir sıvı geliyor. Doktorum 72 saatte bir boşalma olmazsa bunun olabileceğini söyledi. Bazen bu süre çok kısayken bile bu sıvı gelebiliyor (ıkınma harici gelmiyor). Son zamanlarda da boşalma sırasında belimin sağ tarafında rahatsız etmeyen bir kasılma meydana geliyor. Bunlar neyden kaynaklanıyor olabilir? Bu saydığım şeyler sperm kalitesini etkiler mi? Sağlıkçı olarak hakkınız emeğiniz ödenmez. Selam ve saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)

akıntı ve kasık ağrısı non bakterial prostatit bağlı olabilir çocuk varsa ve yenisini düşünmüyorsanız varikosel tetkiklerine gerek yok diğer ağrılar, uzak nokta tetik nokta ağrıları olabilir akupunktur ile düzelir slip don veya suspansuvar varikosel ağrıların ıhafifletir

11 Aralık 2020 11:12
AS
Soru Sahibi

Değerli hocam. Çok kıymetli bilgileriniz için teşekkürler. Henüz evli değilim ve çocuğum yok, bunu beni muayene eden doktor da sormuştu ve ona da belirtmiştim. E-nabız da doktorun koyduğu teşhisi varikosel olarak görüyorum ama ultrason sonrası doktorun her hangi bir tedavi veya test istememesi nasıl yorumlanmalı? Evli değilken tedavi gerekliyse olmak istiyorum. O yüzden başka bir doktor tavsiyesine başvurmak istedim ve sizi rahatsız ettim. Selamlar, saygılar hocam.

14 Aralık 2020 10:55

SPERMLERDE SAYI VE HAREKET BOZUKLUĞU VARSA AMELİYAT YAPARIZ İLERDE KISIRLIK PROBLEMİ OLMASIN DİYE

14 Aralık 2020 18:25