ŞA
Soru Sahibi
22 Mart 2012 21:01

telenjiektasi ataksi

benim kızım 11 yaşında we 7 yaşında telenjiektazi ataksi tanısı kondu doktorlar hiç bir tedawisinin olmadığını söylüyor sadece fizik tedawiyi öneriyorlar ama artık bunlarında kızıma bir etkisi olmuyor kzım günden güne zayıflıyor çok hasta oluyor bağışıklık sistemi çok zayıf en azından kızıma önereceğiniz bir bağışıklık artırıcı bir ilaç bir bitki olamazmı ?? bn uzay terapisini duydum acaba kızımın yürümesine olumlu sonuçlar werirmi ?? we benim kızımda 8 yaşında göz kayması oldu şuanda gözlük kullanıyor ama hiç bir olumlu sonuç yok we kızımda titremeler oluyor acaba bunları azaltacak bir tedawi yokmu lütfen bu yazdıklarıma cwap werin çok zor günler geçiriyoruz şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sayın asiye hanım, ataksia telenjiektazia ,genetik geçişli ve bir çok sistemi tutan bir hastalık, sizin çocuğunuzdaki sorunun hangilerini içerdiği çok önemli ancak, şu andaki sorunlarının nörolojik mi , göze mi ait olduğunu sizin mesajınızdan tam olarak çıkarmak mümkün görünmüyor. örneği ntitremeleri nörojik kökenli ise bazı ilaçlarla azaltılabilir. bağışıklık güçlendiriciler ise çok özel koşullarda kullanılabilir.,, izmir den selamlar

28 Mart 2012 10:46