AE
Soru Sahibi
6 Temmuz 2012 09:37

ÇALIŞMAYAN SAĞ TARAF YÜZ KASI

Hocam hayırlı günler.Benim 2 yaşında erkek çocuğum var.Doğduğundan beri sağ taraf yüz kasları çalışmıyor.Nöroloji doktoruna götürdüm BT ve MRG filmlerini istedi.2 filmde temiz çıktı.BT ve MRG sonuçları iyi çıktı.Beyin yüz kaslarına iletiyor ancak yüz kasları çalışmıyor.Hangi bölüme gidebiliriz ayrıca yüz kaslarına nakil yapılırmı bizim bundan sonra gideceğimiz bölüm kbb mi tşk Ağlarken ağzı sola kayıyor ve sağ kaşını kaldıramıyor evet hocam uyurken gözünü kapatıyor ancak hapşırdığı zaman ve ağladığı zaman gözü kapanmıyor ve ağzı sol tarafa doğru kayıyor yani yakın bir zamanda ankaraya gideceğiz hangi doktora gidelim hangi bölüme gidelim yardımcı olursanız sevinirim hayırlı işler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sayın baba, bu dediğiniz durum eğer sonradan olmamışsa; doğuştan bazı genetik hastalıklar örneğin Mobius sendromu olabilir. çocuk nörolojisi doktoruna gitmeniz önerilir. ancak şu meslektaşım diye öneride bulunmam ettik olmaz. iyi günler, dr adem

9 Temmuz 2012 10:26