KC
Soru Sahibi
2 Nisan 2019 16:30

tekrarlayan vajinal yara

Merhaba 28 yaşında bayanım yaklaşık 2 yıldır genital bölgede tekrarlayan yara sorunu yaşıyorum. Her seferinde aynı bölgede vajina girişinin sol yanında oluyor. önce hafif bir batma, kaşınma oluyor sonra şiddeti biraz daha artıyor açılıp yara gibi oluyor. toplamda 3-4 günde iz bırakmadan iyileşiyor. herkes tip 2 yönünden kan tahlilinde daha önce geçirmiş olduğum çıkmıştı. kadın doğum uzmanıma bir kaç kez gösterdim, uçuğa da tam benzemiyor irritasyon gibi sanki dedi. her ay reglide ya da ilişkiden sonra 1 kez oluyor. çocukluğumda beri ara sıra ağzımda da aft çıkar fakat bir kaç yıl önce behçet yönünden göz doktoruna da muayene olduğumda böyle bir durum olmadığını söylemişti. sizce bu aft mı, uçuk mu, yoksa alerjik bir sorun mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İsmail Fahri Öçer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Cansu Hanım, Lezyonu bizzat değerlendirmeden nedeni hakkında sağlıklı yourm yapabilmem ne yazık ki olanaksız. En iyi dileklerimle, Dr. Fahri ÖÇER

15 Nisan 2019 01:56