KH
Soru Sahibi
27 Ağustos 2015 01:30

Taze peyniri tuzlama ile ilgili:

İyi günler sevgili AYSU Hanım kızım; Taze peynir, suyunu bırakıp sertleşsin diye üzerine iri tuz ve limon tuzu konur diye önerildi. Bir baz oluşurmuş; yararlı mı bilemiyorum. Benim doktorlarımızdan dinleyip inandığım şekliyle ; limon tuzu asittir-asitlidir- (doğrusunu bilemedim, özür...), kullanılmasın, denir. Turşuya, yemeğe, konserve domates sosuna konmasın isteniyor. Peynirle ve bunlarla ilgili doğru kararı sizden öğrenmek istiyorum. Selam edip iyilik diliyorum. SEVGİLERİMLE...

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler diliyorum Hacer Hanım. Peynir zaten tuzlu bir besin, Turşu gibi salamura besinler de çok önerdiğimiz bir grup değil. Bence tuzlamayın. Limon tuzuna gelince sitrik asittir. Eğer midede yanma, ekşime, gastrit, reflü gibi bir şikayetiniz yok ise aşırıya kaçmadığınız sürece bazı besinlerin kullanım süresini uzatmak için kullanmanızda bir zarar olmayacaktır. Selamlar. Saygılar ve sevgilerimle. Kendinize iyi bakın.

28 Eylül 2015 14:24
KH
Soru Sahibi

Teşekkür ederim, iyi günler diliyorum. Selamlar.

29 Eylül 2015 10:06

Rica ederim. İyi günler. Saygılar ve selamlar.

2 Ekim 2015 12:01