UG
Soru Sahibi
15 Kasım 2006 00:00

tansiyon hastasıyım.(DELİX PROTEC10mg,isoptin sr240)24 saatlik idrarda prot

tansiyon hastasıyım.(DELİX PROTEC10mg,isoptin sr240)24 saatlik idrarda protein363,ALT:120,GGT:139 çıktı.üst batın usg de karaciğer 1.derece yağlanma,ALT ABDOMEN USG VE RENAL ARTER DOPLER NORMAL ÇIKTI.NE YAPMAM GEREKİYOR,NEFRİT OLASILIĞI NEDİR,NASIL BİR DİYET YAPMALIYIM. ÖNERİLERİNİZ NELERDİR.TEŞEKKÜRLER. SİZDEN CEVAP BEKLİYORUM.PERHİZ LİSTESİ VEREBİLİRMİSİNİZ.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yaşar Küçükardalı
Dahiliye - İç Hastalıkları

Kullandığınız tansiyon ilaçları uygun . kilo durumunuzu bilmiyorum kilonuz da varsa karaciğer enzimlerindeki yükseklik yağlanma nedeniyle olabilir. Yada diğer testler ile birlikte başka bir hastalığa işarte ediyor olabilir. 24 saatlik idrarda protein miktarı 300 mg altında olması gerekir. Bu miktar tansiyon yüksekliğinden de olabilir, ancak bu kadar bilgi ile nefrit olup olmadığı söylenemez. Tetkik edilmesi gerekir. Kan yağlarınızın durumu da önemli , Kilo verdirici, kaloriden ve proteinden fakir diyet uygulamanız gerekir. Saygılarımla

15 Kasım 2006 00:00