ko
Soru Sahibi
17 Nisan 2020 20:05

Tansiyon düşmesi nefes alamama

Doktorum öncelikle selamlarimi ve saygılar sunarım. Doktorum 40 yaşında bir erkeğim herhangi bir kronik hastalığim yok sigara kullanmıyorum. İki hafta önce spor amaçlı dışarı çıkmıştım hava ruzgarliydi eve geldiğimde terliydim duş âldiktan 1 saat sonra kadar sesim kisildi boğazım şişti ve zor nefes almaya başladığim acile gittik röntgen tomografi ve kan tahlileri yapıldı herhangi bir şey yok dendi doktor bir şurup bir gargara birde agrikesici ateş düşürücü hap verdi. Aradan iki hafta geçmesine rağmen şuan ateşim yok, öksürük yok, başlarda da yoktu gerçi, hırıltılı nefes vs de yok lakin günün belli saatlerinde herhangi bir belirli sebep yokken tansiyonum düşüyor o an basim dönüyor gibi oluyor ve nefes almakta güçlük çekiyorum sanki bogazimda birşey var nefes almama engel oluyor gibi bir yandân da sanırım istifra edecekmisim gibi bir yükselme oluyor icimde. Daha önce böyle birşey yaşamadım neden olabilir acaba ihtimalen doktorum. Görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

geniz akıntısı kaynaklı olabilir enfeksiyonlar sonrasında devam edebilir tekrar görmek gerekir.

30 Nisan 2020 12:13