AC
Soru Sahibi
2 Kasım 2023 17:30

TAM KAN SAYIMI

Hocam öncelikle uygun soru konusu bulamadım kusura bakmayın. Tam Kan Sayımı Yaptırdım ve tüm değerlerim normal aralıklarda lakin sadece Monositim 0,1-0,6 aralığının biraz üzerinde 0,9 olarak çıkmıştır. Fotoğrafını da ekliyorum bakarsanız sevinirim önemli bir şey var mı yok mu merak ettim

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Sıkıntı yok

9 Kasım 2023 13:05
AC
Soru Sahibi

hocam merhabalar öncelikle konu başlığı alakası olduğu için kusura bakmayın doğru konu başlığını bulamadım. İşe giriş için hemogram kan testleri ve idrar testleri istenmişti şimdi sonuçlar çıktı aşağıda soracağım 2 sonuç hariç diğer sonuçlar normal aralıktadır. MCH 27,7 ÇIKTI REFERANS ARALIĞI 28-33 MONOSİT 0,75 ÇIKTI REFERANS ARALIĞI 0,1-0,6 Birinde çok az düşük birinde ise çok az yüksek çıkmış gibi sizce endişelenmem gereken ve takip etmem gereken bir şey var mıdır cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

22 Şubat 2024 14:07
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Demir eksiği açısından dikkat edin

23 Şubat 2024 11:10