KE
Soru Sahibi
15 Şubat 2021 16:38

Tahlil sonucu

Merhaba hocam şüpheli ilişkiden düzenli olarak aylık elisa testi yaptırdım ve hepsi negatif çıktı ancak bu süreçte dilde pamukçuklanma oldu 7 ay sonra tahlil sonuçlarına göre Anti hbs 10.71 pozitif Anti Hcv 0.033 negatif Anti Hbsag 0.489 negatif Anti hiv 0.208 negatif Hbs nin pozitif olması korkulacak bir durum mudur çocuk sahibi olmama engel midir eşime de bulaştırma durumu var mıdır ve eşimle ilişki yaşamamada bir sıkıntı olur ona da bulaştırma durumu var mıdır bulaştırıcı özelligi var mıdır herhangi bir aşı ilaç tedavisi gerekli midir hbs nin Anti hbs nin pozitif çıkması hiv belirtisi midir ayrıca dildeki pamukçuklanma hiv belirtisi olabilir mi ve ileride hiv pozitif çıkma durumu var mıdır hala geçmedi şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

AntiHBs pozitifliği B hepatiti ile karşılaşmış ama koruyucu antikorlar oluşmuş korunmuş durumdasınız. HIV ile ilgisi yok. AntiHIV negatif çıkmış. Eşinize bulaştıracağınız birv durum yok. Dilde pamukçuk dilde mantar demektir. Bağışıklık sistemi baskılı kişilerde olduğu gibi aşırı antibiyotik kullanımı nedeniyle ağız florasının bozulması nedeniyle de olur. İyi günler

28 Şubat 2021 11:50