CC
Soru Sahibi
23 Aralık 2019 14:06

TAHLİL SONUCU

Ahmet hocam merhaba, Eşim iki yıldır çok rahatsız sürekli bacakları ve kalçaları ağrıyor.( Eşim 33 Yaşında ) İki yıldır Van'da sürekli gitmediğimiz doktor gitmediğimiz hastane kalmadı en son bir hafta önce MR çektirdik kan tahlili yaptırdık kan sonuçları temiz dendi ve Romatoloji'ye gitmemiz gerekteği söylendi ben bu çıkan sonuçları sizinle paylaşmak istiyorum. MR sonucu: HER İKİ SAKROİLİAK EKLEMDE YAĞ BASKILI T2 AĞIRLIKLI SERİLERDE HAFİF SİLİK TARZDA SİNYA ARTIŞIİZLENMEKTEDİR ( SAKROİLEİT ? ) . YUMUŞAK DOKULAR NORMALDİR. BİLETERAL KALÇA EKLEMLERİ VE KALÇA MESAFELERİ TABİİ OLUP EKLEME BAKAN KEMİK YAPILARDA HEHANGİ BİR PATOLOJİK SİNYAL SAPTANMADI. BİLETERAL ASETABULOFEMORAL EKLEMLERDE SIVI DEĞERLERİ İZLENMEKTEDİR. PELVİK VASKÜLER YAPILAR BELİRGİNDİR (PELVİK KONJESYON ). Bu konuda yardımlarınızı rica ederim Teşekkürler. İyi Çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu duruma göre sakroiliit olabilirsiniz ancak uzun bunu detaylı olarak sizi görerek değerlendirebilirim.

24 Aralık 2019 00:57