ÜG
Soru Sahibi
11 Şubat 2014 14:10

sütüm yetmiyor nasıl arttırabilirim

merhaba fatma hanım benim 4 aylık kızım var artık emmiyor beni günde 50 ml ancak süt sağabiliyorum brewer's yeast b 12 kullanıyorum 1 aydır fakat artış olmadı az su içiyorum ve sık sağamıyorum bu satten sonra artar mı sütüm nasıl artar kilo alıyorum fakat sütüm git gide azalıyo diyetisyene gitmiştim klasik bi diyet verdi ek olarak sütlü tatlı komposto ve günde bi avuç fındık ceviz gerisi klasik diyet ne yapmam lazım şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Gülşen Hanım su içmediğiniz sürece sütünüz artmaz. Bunun için meslektaşımın verdiği beslenme şekline, emzirmeye istekli olmaya ve su içmeye özen göstermeniz önemlidir. Annenin çok yorgun olması da sütü azaltır. Emzirmek sütü artıran faktördür, sağmaya devam ederseniz iyi olur. Tatlı yemek sütü artırmaz. Tatlı yediğinizde susarsınız su içtiğiniz için sütünüz olur. Emziren bir annenin haftada yarım kilodur vermesi gereken. Emzirirken gerginseniz bebeğiniz sizi emmeyi reddeder. Huzurlu olmanız önemlidir.

11 Şubat 2014 14:23