KM
Soru Sahibi
4 Aralık 2021 11:01

Sürtünme ile ilişki

Merhabalar hocam, biz 25 kasımda erkek arkadaşımla kucağındayken sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Kısa sürdü, en fazla 2 dakika. Ondan önceki adetim 10 kasımda olmuştu. Sanırım ovulasyon dönemime denk geliyor, fakat düzenli adet olmuyorum, bazen 28 gün bazen 30 gün, bazen 35 gün. Herhangi bir boşalma olmadı, fakat zevk suyu denilen sıvıda sperm olabileceğini öğrendim. Bir de boşalma olsa bile iç çamaşırımı kenara aldığım için önümde o vardı zaten. Penisinin uç kısmıyla herhangi bir temasım olmadı. Ertesi gün çok araştırıp daha çok stres yaptım, şüphelendim. Ve çok saçma biliyorum ama özel bölgeme limon sürdüm. Kahverengi akıntılarım başladı. İlk başta kahverengi sonra hafif 1 veya 2 damla kana dönüştü, ardından tekrar kahverengi leke oldu. Ve olayın üzerinden tam 2 gün geçmeden ella kullandım. Ella kullandıktan 2 gün sonra istifra ettim. Ve bu elladan sonra yine iki gün sonra lekelerim devam etti. Bu akıntının sebebi ne olabilir? Ve elladan sonra şu an 5.Günümdeyim ishal oldum, onun yan etkisi olabilir mi? Öncesinde düzensizlik için doktora gittiğimde bana kistimin olduğunu ve patladığını söylemişti. Ve kokulu akıntı sebebiyle biteral isimli bir ilaç verdi, onu kullanıyordum. Gebe kalma ihtimalim var mıdır bu şekilde? Lütfen yardımcı olun, her yerde çok farklı şeyler yazıyor. Neye inanacağımı şaşırdım. Çok fazla bilgi kirliliği var, resmen psikolojim bozuldu. Çok stres yaptım. Adetime 6 gün var şu an kasıklarımda ara ara çok hafif bi ağrı var, bunun sebebi adetimin yakın olması mıdır? Gebelik düşünüyor musunuz?

0
5 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (5)
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Leke şeklinde kanama ella ertesi gün hapı nedeniyle olabilir, gebelik ihtimali olacağını zannetmiyorum merak etmeyin ,adet olacaktır Iyi günler dilerim

4 Aralık 2021 17:25
KM
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için. Fakat ilişkiden bir gün sonra başlamıştı kahverengi lekelenme, yumurtlama döneminde olduğum için olabilir mi? Ve karnım gurulduyor bu hamilelik belirtisi sayılır mı acaba? Gerçekten psikolojim bozuldu her şeyden şüphelenmeye başladım.

5 Aralık 2021 01:23
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik ihtimali olacağını zannetmiyorum merak etmeyin ama yine de isterseniz 9_10 aralık gibi kan gebelik testi yaptırabilirsiniz Iciniz rahat eder Iyi günler dilerim

5 Aralık 2021 12:51
KM
Soru Sahibi

Merhabalar, benim son reglimden 16 gün sonra kahverengi akıntım oldu ve 2 gün sürdü. Az az geliyordu ve peçeteyle silince hafif hafif kanlar vardı. Bu ovulasyondan kaynaklı bi kanama olabilir mi? Ya da hormonal? Aşırı zayıfım 21 yaşındayım ve 40 kiloyum. Ayrıca 7 hafta önce erkek arkadaşımla sürtünmeli bi beraberlik yaşadık. Üzerine 24-48 saat aralığında ella kullandım, bakireyim. Zaten herhangi bir boşalma da olmamıştı. Bu süre içerisinde 2 kez adet oldum normal şekilde. Yoğun ve pıhtılı. İki adetimin arasında da evde erken gebelik testi olan predictor yaptım, negatifti. Bu kanama gebelikten mi acaba? Hâlâ gebelik riskim var mı?

20 Ocak 2022 15:28
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

ertesi gün hapı adet düzensizliği yapabilir, gebelik ihtimali olduğunu zannetmiyorum iyi günler dilerim.

20 Ocak 2022 15:45
KM
Soru Sahibi

Yani riskim yok değil mi artık? 2 kez Regl oldum, testim negatifti.

20 Ocak 2022 16:57
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelik riski yok Iyi günler dilerim

21 Ocak 2022 10:37
KM
Soru Sahibi

Teşekkür ederim. Peki ara kanamam ella kullandığım için mi? 7 hafta oldu kullanalı ama hormonları alt üst ettiği için olabilir mi?

21 Ocak 2022 12:09
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Büyük ihtimalle ella nedeniyle olabilir Iyi akşamlar dilerim

21 Ocak 2022 19:26
Op. Dr. Sevim Turhan
Op. Dr. Sevim Turhan Kadın Hastalıkları ve Doğum

Yazar toplam 9963 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
gebelik ihtimali Op. Dr. Sevim Turhan
gebelikle ilgili Op. Dr. Sevim Turhan
Hamile miyim Op. Dr. Sevim Turhan
Adet düzeni Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Tuba Tombul Kotancı Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Süheyl KONAVARD Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Ümran Özcan Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doç. Dr. Eser Çolak Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op. Dr. Günel Barut Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube