SD
Soru Sahibi
25 Aralık 2021 01:00

Adet düzeni

Hocam merhaba 20 yaşındayım bu yaşıma kadar regllerim her zaman düzenliydi. 27-28 günde bir olurdum ve 7 gün sürerdi. Şu sıra stresli bi dönem geçirdiğimden 12 gün arayla 2 gere regl oldum. İki reglde de yoğun kan geldi. Kadın doğum uzmanına gittim ve stresten kaynaklandığını söyledi, bana regl düzenleyici olarak Diane 2 mg/35 mcg doğum kontrol hapı verdi. 21 gün boyunca kullandım ve bitirdim. Bitirdikten 7 gün sonra regl oldum. 7 gün sürdü her zamanki gibi. Ardından 28 gün geçti ve hafif kanamalar oldu. 1-2 gün sürdü. Ardından 1 hafta sonra kahverengi pıhtılı kan geldi 4 gün sürdü. Sonra hiç kanama olmadı. Bu normal mi? Ne zaman belli bir düzen oturur acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

2-3 ay içinde düzene girmesi gerekir, duruma göre tekrar kontrole gidersiniz iyi günler dilerim.

25 Aralık 2021 10:39