TK
Soru Sahibi
15 Şubat 2021 23:54

Sürekli idrar hissi

Hocam benim 3 aydır devam eden bir sorunum var. Sürekli idrar hissi mevcut. Tuvaletten çıktığım anda başlıyor ve sürekli devam ediyor sanki ucunda biraz kalmış ve düştü düşecek gibi ama ıkınsam da gelmiyor. Eskden günde 3litre su içerdim son 3 aydır 1 litre bile içmiyorum ama sorum hala devam ediyor. Bu yüzden uyku kalitem düştü geceleri neredeyse 4-5 saat uyuyabiliyorum öneml sorun haline geldi stresli bir yaşamım yok bu yüzden psikolojik olduğunu düşünmüyorum.Ne yapmam lazım yaş 16

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Kerem Bey Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun. Anlattığınız durum aşırı aktif mesane olarak adlandırılan hastalığa bağlı gelişebilir. Acı, ekşi, çay, kahve veya kola tüketimi var mı?

29 Mart 2021 09:16
TK
Soru Sahibi

Kola ve çay tüketiyorum. (Günde 1 bardak çay)

29 Mart 2021 09:58

Çay tüketimi iyi. Ama kola ne kadar? Ayrıca soğuklara dikkat etmeniz lazım. Durumunuz sosyal yaşantınızı ciddi anlamda olumsuz etkiliyorsa üroloji uzmanına başvurun ilaç başlanabilir.

29 Mart 2021 10:09
TK
Soru Sahibi

Kola tüketimi yaklaşık haftada 1 litre. Ayrıca rahatsızlığım başladığından beri belimi ve ayaklarımı sıcak tutmaya çalışıyorum.Bir sıkışıklık hissi var ama idrar yapsam dahi bu his gitmiyor.Tuvalate gidiyorum idrarım yok ama sanki 2gündür tutuyormuşum gibi bir his sanki gitmesem kaçıracağım. Son 3 aydır boşalmalarımı da etkiliyor bu rahatsızlığım. Sanki idrar yollarında bir tıkanıklık varmış ve o tıkanıklığı açmak istermiş gibi vücudum tepki olarak hızlı ve zevksiz boşalıyor. Rahatsızlığım başladığından beri çok sık rüyalanmaya başladım neredeyse her gece oluyor ve uyumadan önce olacağını hissediyorum. Sanki penisimin içi dolu ve kendimi sıkmazsam bi anda altıma kaçıracağım.Uykuda da sanki bu tıkanıklığı açmak için istemsiz bir reflekse sürekli ıkınıyorum.Ama idrar yaparken hiç ağrı veya sızı olmuyor.Bunları anlattım çünkü gittiğim üroloji uzmanı anlattıklarımı dinleyince beni dikkate almadı ve alaylı bir şekilde psikolojik olduğunu ve kafama takmazsam geçeceğini söyledi. Bir test bile yapmadan gönderdi beni.

8 Nisan 2021 02:05

Bu durum için özel doktora başvurun. Devlet hastanesinde çözemezler

2 Mayıs 2021 10:15
Prof. Dr. Ömer Demir
Prof. Dr. Ömer Demir Üroloji

Yazar toplam 330 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Hastalık danışma Prof. Dr. Ömer Demir
PSA yüksekliği Prof. Dr. Ömer Demir
Medikal Renal Parankim Prof. Dr. Ömer Demir
Penis de beyaz noktalar Prof. Dr. Ömer Demir
Sertleşme bozukluğu ve eğrilik Prof. Dr. Ömer Demir
Facebook Twitter Instagram Youtube