KS
Soru Sahibi
16 Nisan 2022 00:28

Sünnet

Merhaba hocam 5 bucuk yasında bir oğlum var sünnet yaptirmak istiyorum. Bu yaş sünnet icin uygun mudur ? Simdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Yusuf Karaer
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

3-6 yaş dönemi pipinin en önemli olduğu dönem diyebiliriz 😅 7 yaşı geçmeyi beklerseniz ruhsal açıdan daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim.

16 Nisan 2022 09:51
KS
Soru Sahibi

Hocam birde oglum aşirı hareketli bir cocuk. Çevreden goren herkes hiperaktif bu cocuk diyor. Aslinda evde sakin toplum icinde cok hareketli. Zeka olarak yaşıtlarından daha üstün. 4 yaşından beri sayıları sonsuza kadar sayar 5 er 10ar 100er her türlü sayar. Toplama cikarma islemlerini kafasından yapar. Alfabeyi turkce ingilizce cok onceden beri biliyor. Uzun sûreleri bir kac tekrarlamada ezberliyor. Sizce hiperaktivite yada dikkat dagınıkligi mevcut olabilir mi

17 Nisan 2022 11:26
Uzm. Dr. Yusuf Karaer
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Olabilir. Şimdilik çok sıkıntı yoksa takip edin. Ama 6 yaşını doldurduğunda ya da süreçte özellikle öğretmenlerinden bu yönde bir geribildirim alırsanız hemen değerlendirelim.

18 Nisan 2022 02:06