TS
Soru Sahibi
2 Ağustos 2019 18:47

sünizit komplikasyon

hocam merhabalar hocam benim 8 gündür yüzümün sağ tarafı, gözüm. kaşımın üstü ağrıyordu ve gözüm yaşarıyor burundan da sıvı geliyordu bende beyin mr çekindim ve nöröloji uzmanı sinüzit yüzünün sağ tarafını sarmış dedi benim 5 inci günüm augmentin 1000 mg antibiyotik kulanıyorum hocam alnıma kadar gelen sinüzit beyin apsesi yapar mı beyne ulaşır mı veya ne gibi durumlara neden olur ben ameliyat olamam münkün değil nasıl tedavi edilir. devlet hastanesine randevu alaçagım bu sürede beyne bir zarar verirler mi en çok bundan korkuyorum hocam çümkü ben askerdeyken bir arkadaş benim sünizitten ölüyordum dedi yüzü gözü şişmiş sanırım doktor onun yaşaması mucize demiş ve bu beni çok endişelendiriyor...

0
8 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (8)
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Antibiyotik çağında yaşadığımız içim Nadiren sinüzite bağlı komplikasyon oluyor, ilaçları kullanıp biran evvel bir KBB doktoruna kontrole gidin, geçmiş olsun.

3 Ağustos 2019 23:08
TS
Soru Sahibi

hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum. hocam KBB doktoruna gittim antibiyotiğin 2 hafta boyunca kullan dedi MR da sağ tarafın dolu dedi 2 tanede burun sprey verdi kullan gel dedi sinüs tomografisi çekecegiz dedi ama ben yıllık radrasyon sınırındayım daha önceden çekildiğim tomografiler den dolayı, hocam başka türlü çekim görüntüleme seçeneği yok mudur.

4 Ağustos 2019 12:04
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Tekrar MR çekilebilir, MR da radyasyon yok, ancak ameliyat yapılacaksa Tomografi daha iyi bir seçenek, geçmiş olsun.

4 Ağustos 2019 12:09
TS
Soru Sahibi

Hocam tekrar sizi rahatsız ediyorum çok özür diliyorum. Hocam ben 8 gündür antibiyotik tedavisi alıyorum ama bugün sağ şakak bölgem ve sağ kaş üstüm ağrımaya başladı acaba antibiyotik yüzümün sağ tarafında bulunan ciddi sinüzite etki etmedimi. Ağrılarımın tekrar başlaması kötüye işaret sanırsam hocam. Sinüs komplikasyonları beni çok endişelendiriyor. Bayramdan sonraya kadar sizce olağan üstü bir durum gelişir mi ..

6 Ağustos 2019 00:07
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sinüzitlerde ağrı tek başına bazen hiçbir şeyin göstergesi olmayabilir. Komplikasyon gelişip gelişmeyeceği sinüs tomografisinden anlaşılabilir. Filmlere bakmadan yorum yapmak yanlış. Sizinle ilgilenen doktorunuzla temasa geçin.

6 Ağustos 2019 07:21
TS
Soru Sahibi

hocam tekrar merhabalar.. hocam bugün mr sonuçlarını aldım. Sağ makssiller süniste retansiyon kisti ve ince mukozal kalınlaşma mevcuttur. Frontal sinüs sağ yarımında mukozal kalınlaşma mevcuttur. Sağ vertebral arter minimal ince kalibrasyondadır. muhtemelen sünis ile ilğili bunlar hocam bunlar benim sağ sinüs bölğemin iltihap kapmasına neden olmuşmudur bunlar tıkıyorlar hocam kanalları.

8 Ağustos 2019 14:41
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Komplikasyona yol açabilecek bir durum yok, ilaç tedavisine cevap vermiş, KBB doktorunun takibinde kalmakta fayda var.

9 Ağustos 2019 00:34
TS
Soru Sahibi

Hocam bugün hekim ısrarı üzerine tekrar panazal sinüs BT çekimi yaptım malesef.. Dediğiniz gibi tedaviye cevap vermiş kanallar acık sadece muzukol kalınlaşma var dedi sağ da ilaç tedavisi devam dedi 1 ay boyunca alerjik oldugunu düşünüyorum dedi ilğili hekim.. hocam ben kesin radrasyona baglı kansere yakalancam .. hocam ama benim bu sabah uyandıgımda kaşımın üstü agrıyor ve gözüm sulanıyor biraz ben napıcagımı şaşırdım valla hocam.. Sizi de durmadan rahatsız ediyorum çok çok özür dilerim... ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM HER SEFERİNDE CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN ...

9 Ağustos 2019 11:36
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Göz doktoruna kontrol olmanızda fayda var, bu sonuçla sinüzit ağrısı olma ihtimali düşük, geçmiş olsun.

9 Ağustos 2019 11:52
TS
Soru Sahibi

hocam yine ben yine sizi rahatsız ediyorum çok özür diliyorum. hocam göz doktoru da herhangibi bir problem olmadığını söyledi fakat dünden itibaren aynı bölğede kaşımın üstünde keskin ağrılar geri döndü bende beyin mr raporunu göstermek için araştırma hastanesine nöroloji doktoruna randevu almıştım kendisine durumu anlattım küme baş ağrısı olabilir dedi bir ilaç yazdı ISOPTİNO MG 30 FİLM TAB. yalnız bu ilaç da kalp için kullanıyor yazıyor recetesin de ben napıcam bilmiyorum yarın tekrar kbb doktoruna randevu aldım araştırma hastanesinden ama bilmiyorum bu ağrı maffeti beni ve hala bir sonuç bulamadık.

19 Ağustos 2019 18:06
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Nörolojik baş ağrısı olma ihtimali var , KBB doktorunun son kontrolü sonrası durumunuzu değerlendirirsiniz, geçmiş olsun.

19 Ağustos 2019 22:38
TS
Soru Sahibi

hocam merhabalar KBB muanesi oldum ayrı bir doktora kendisi yine 4 tane ilaç yazdı antibiyotikler factive gibi iltihap hala olabilir dedi nörolojik baş ağrısı da olabilir dedi kesin teşhis malesef yine yok yine ilaçlar napıcağım bilmiyorum ağrılarım çok olmasada orta derecede devam etmekte.

21 Ağustos 2019 11:44
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sinüzitlerde ağrı hastalık çok şiddetli olduğunda olur ve bir düzelip bir başlamaz, hastalık geçene kadar devameder. Ayrıca sinüzit hastasında ilk bulgu ağrı değildir. Ağrısını sinüzite bağlayan hastaların yarısından fazlasında nörolojik baş ağrısı görülmektedir, geçmiş olsun.

21 Ağustos 2019 13:44
TS
Soru Sahibi

O zaman hocam ağrı nörolojik yada psikilojik ağrı gibi seçenekler kalıyor geride. Beyin diffüzyon MR da 4. ventrikülde kan ürünü veya kan damarı görüldü yazıyordu ancak normal beyin MR da ise 4. ventrikül alanları hastanın yaşı ile uyumludur dendi. Bu süreçte 2 nöroloji asistani doktoru, 3 nöroloji uzmanı doktoru ve 1 Beyin ve sinir cerrahı ve hepsi ileri tetkike gerek olmadığını söyledi. Hocam benim birde nazofrekans bölgesinde tümor olma olasılığı aklıma geliyor çünkü bu gibi tümörlerde baş ağrısı yapıyor diye bir makale okumuştum yanlış hatırlamıyorsam ama KBB doktoru endeskop ile muanede bişey görmemişti tekrar kontrol ettirmek gerekirse tetkik yaptırayım atlamayalım onuda dime hocam Sonuç olarak ben iyi bir nöroloji doktoruna gidiyim bakalım o doktor ne diyecek. Umarım bir sonuç alırım.. Sizede çok ama çok TEŞEKKÜR EDİYORUM.. Çok Sağolunnn.. Çok önemli bilğiler verdiniz tekrar çok Teşekkür ediyorum.. SAYGILAR...

22 Ağustos 2019 00:05
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Migren, küme baş ağrısı, gerilim baş ağrıdı, trigeminal nevralji gibi bir baş Ğrısı tipleri var bunlar olabilir. Tümöral kitleler bu kadar tetkik ve incelemede görülürdü, Daha basit hastalıklar daha sık olur.

22 Ağustos 2019 06:57
Prof. Dr. Hakan Cıncık
Prof. Dr. Hakan Cıncık Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yazar toplam 836 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Dil kanseri mi? Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak damlası Prof. Dr. Hakan Cıncık
Dil bağı tedavisi Prof. Dr. Hakan Cıncık
Baş dönmesi vertigo Prof. Dr. Hakan Cıncık
Lenf nodu hakkında Prof. Dr. Hakan Cıncık
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Aysel Hasanova Osmanlı
Op. Dr. Aysel Hasanova Osmanlı Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Muhammed Fatih Akgün
Op. Dr. Muhammed Fatih Akgün Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Volkan Yücel
Op. Dr. Volkan Yücel Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. İsmail Yılmaz
Op. Dr. İsmail Yılmaz Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Op. Dr. Yusuf Öztürkçü
Op. Dr. Yusuf Öztürkçü Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB
Facebook Twitter Instagram Youtube