AG
Soru Sahibi
2 Eylül 2015 14:01

Spiral çıktıktan sonra adet düzeni

Hocam merhaba, 1 yıldır kullanmakta olduğum mirena spiralim 2. çocuk istediğim için 30 Temmuz günü çıkarıldı ve 1 Ağustos günü adet gördüm. Ancak sonrasında 28 Ağustos günü adet görmem gerekirken adetim şuan 6 gün gecikmiş durumda. Dün kendim idrarda gebelik testi yaptım ve negatif çıktı. Ayrıca spiral taktırmadan önce, adet öncesi yaşadığım belirtilerin ( pembemsi akıntı, göğüslerde dolgunluk hissi gibi) hiçbirini yaşamıyorum. Acaba spiral adet düzenimi değiştirmiş olabilir mi, ya da hamile olma ihtimalim var mıdır? Cevapladığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kutlugül Yüksel
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu spiral içinde hormon olduğu için çıkartıldıktan sonra 1-2 adet düzensiz olabilir, daha sonra hormonlarınız normalse ya da başka bir engel yoksa adetlerinizin tekrar düzene girmesi beklenir. Bu ay bir hafta içinde adet olmazsanız tekrar gebelik testi yaptırmanız uygundur. Hoşçakalın

3 Eylül 2015 10:11