9 Ekim 2019 17:31

Spermiogram

Hocam esimin sperm degerlerini yorumlar misiniz.Volum 3,4 ml.likefaksiyon suresi 30 dk.ph 7.5.sperm sayisi *** *** **.toplam sperm sayisi *** *** **.ileri hareketli %20 yerinde hareketli %20 hareketsiz %60toplam ileri hareketli *** *** **yuvarlak hucre sayisi *** *** ** lokosit *** *** **morfoloji %8 .hocam testi tekrarlamadik.1 kez yapildi.dopler solda 2.5 mm varikosel gorunumu mevcut ayrica.2 yildir bebek istiypruz.2 kez kimyasal gebelik yasadigim icin sperm testi tekrarlamadik,birkac doktor da gerek yok dedi.esimin tedaviye ihtiyaci var mi.ben inferlite tedaviye baslayacagim.esimin de tekrar test verip tedaviye ihtiyaci var mi.lutfen yardimci olun.

1 cevap
Cevaplar (1)

Spermlerde hareket eksikliği ve şekil bozukluğu var. Varikosel ameliyatı ve ilaç tedavisi gerekir.

9 Ekim 2019 17:55