AC
Soru Sahibi
20 Temmuz 2021 17:51

Sperm testi

Spermiyogram testi acil Sperm testi Sperm testi Spermiyogram testi Abstinans süresi 4 gün Miktar 4.2 Renk. Gri Görünüş normal Ph. 8 Viskozite 3cm Likefaksiyon süresi 60 1cc de sperm konsantrasyonu 45.0 milyon Toplam sperm konsantrasyonu 189 milyon Normal morfoloji %8 Anormal morfoloji 92 Baş morfoloji 58 Boyun morfoloji 20 Kuyruk morfoloji 14 Lökosit 1.0 Eritrosit yok Algünütasyon yok İmmatur germ hucresi yok Motilite İleri hareketli %42 Yerinde 9 Hareketsiz 49 2.saat İleri hareketli %38 Yerinde 9 Hareketsiz 53 Cevaplarsanız sevinirim hocam Kaç doktora sordum biri sıkıntı yok diyor biri morfoloji bozuk diyor hocam net birşey soyeyin hocam sayı hareket gebelik için yeterlimi

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tuncay Özgünay
Üroloji , Üroonkoloji

Merhaba, Muayene olduktan sonra sperm tahlillerini yorumlamak daha doğru olur, Bir üroloji uzmanına başvurursanız iyi olacaktır. Geçmiş olsun

20 Temmuz 2021 18:13