DA
Soru Sahibi
25 Ağustos 2021 18:41

Ilacli tomografi

Mrb hocam sağ bobregim için 3 kere eswl taş kırma işlemi yapıldı en son seansı 2 temmuzda aldım 8 temmuzda çekildiğim usg de eswl aldigim sağ böbrekte perirenal bölgede 2adet loküle perirenal sıvı görünümü izlenmiştir 5x4mm 7x3mm sekel? Bu nedemek oluyo hocam 2 ağustosda tekrar usg çekildim eswl aldigim böbrekte sorun çıkınca ilaçlı bt çekildim eswl aldigim böbrekte kortikoekzafitik kistik lezyon çıktı 2.5 cm hocam eswl sonrası böbrekte kist oluşurmu geçermi zamanla diğer usg raporlarım temizdi hep cevabinz için teşekkür ederim hocam iyi günler saolun

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Tuncay Özgünay
Üroloji , Üroonkoloji

MERHABA, ESWL SONRASI BÖBREK TAŞ TEDAVİSİNDE BU TÜR KİSTİK YAPILAR OLUŞABİLİR, GÖRÜNTÜLERİ AYRINTILI İNCELEMEK VE ARALIKLI KONTROLLER İLE TAKİP ETMEK DE FAYDA VAR GEÇMİŞ OLSUN

22 Eylül 2021 16:14