BE
Soru Sahibi
15 Kasım 2011 18:53

Solunum Durması

Oğlum 22 günlük.Dün annesi emzirirken birden solunumunda durma olduğunu görmüş, sarsmış sırtına vurmuş yaklaşık 2-3 dk sonra oğlum kendine gelmiş.Aile hekimimize gösterdik herhangi bir sorun görünmüyor dedi. Başka bir çocuk doktoruna gösterdik ciğer filmi çekti herşey normal görünüyor dedi bebeklerde solunumda durma olabilir dedi. Ama biz yinede rahat edemedik bebeğimizin beyninde kalıcı bir problem olabilir mi?Şu an için herşey eskisi gibi görünüyor emmesi uyuması bakışları herşey normal görünüyor sizce bir sorun olur mu? Çok teşekkür ederim.Ender Baklacı BURHANİYE BALIKESİR

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sayın ender bey, eğer solunum durması 10 sn altında ise genellikle anormal durum oluşturmaz. Daha uzun sürdüyse gerekli nörolojik incelemenin ve muayenenin yapılması ve en azından takibi önemlidir. Bazen ise çocuk beslenirken mama ya da anne sütü yutarken akciğer kaçırıssa da benzer durum olabilir yani durum nörolik olmayabilir geçmiş olsun.

17 Kasım 2011 09:20