YA
Soru Sahibi
9 Nisan 2020 12:52

Sol testis üstü şişlik

Merhabalar hocam. Geçen Eylül ayında başlayan testis ağrılarım oldu. Giitiğim ilk doktor epididiim dedi ve antibiyotik verdi fakat ağrılarım geçmedi. Yine Eylül ayı içerisinde gittiğimde bu sefer tm markerleri yapıldı onda da bir şey çıkmadı. Şişlik sol epididiim tarafında oluyordu. Bundan sonra 3 4 defa farklı doktora gittim ne elle ne kan idrar sonucu bir şey buldular. Aralık ayında ise doppler sonucunda hiç bir şey rastlanılmadı. Aralık ayından sonra ağrılarım azaldı ama sol testis üstü şişlik bazen arttı ve 1 gün sonra geçti. Şimdi ise ayaktayken herhangi bir şişlik yokken yatar vaziyetteyken ve tesisler sarkınca sol testis üste gelen kısımda (sanki epididimitten bağımsız gibi) şişlik gözüküyor sert denemez. Sizce bu ne olabilir varikosel? Spermatosel? Ya da tehlikeli bir şey var olabilir mi o tetkiklerden sonra? Hocam uzun oldu ama lütfen yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)

Muayene etmeden bir şey söyleyemem. Doktorunuzla tekrar görüşün

9 Nisan 2020 16:09