TM
Soru Sahibi
27 Mayıs 2020 12:56

Sol testis ağrısı

SKROTAL RENKLI DOPPLER USG Cilt-cilt altı dokusunomaldir. Her iki testis normal boyutlarında olup parankimleri homojendir. Parankim içerisinde yerkaplayan solid ya da kistik lezyon saptanmadı. Sol testis kanlanması sağa oranla minimal artmıştır. Tipik olmamakla birlikte orşit açısından değerlendirme önerilir. Her iki epididim başı normal boyutlarındadır. Hidrosel ve varikoselle uyumlu olabilecek bulgu saptanmadı. Sağda epididim başında 7 mm çaplı lobüle konturlu ince septalı kistik lezyon mevçuttur.bide tahlilde hcd değeri yüksek 50.4 çıktı Hocam böyle bi durum mevcut doktor 2 tane hap verdi başka bi yere görüneyim mi sol testisde ağrı var

2 cevap
Cevaplar (2)

Solda iltihap olabilir. Sağdaki kistin önemi yok. Doktorunuzun takibinde kalın.

27 Mayıs 2020 15:31
TM
Soru Sahibi

Hocam sol testis sağa oranla kanlanma minimal artmıştır o korkuttu beni dönme falan olamaz demi bide ağrı hafif sanki soldaki kanal sağdakinden geniş gibi

28 Mayıs 2020 09:44

İltihap belirtisidir, endişe etmeyin. Doktorunuzun takibinde kalın

28 Mayıs 2020 10:56