yk
Soru Sahibi
8 Nisan 2020 16:11

Sol omuzda ağrı..

İstemi hocam iyi çalışmalar dilerim.Hocam bir konu danışmak isterim.Sol omuz ve köprücük kemiği üstünde,boynumun sol tarafında,hatta sol koltuk altına ve sol meme üstüne doğru da inen bir huzursuzluk hissediyorum.Beni psikolojik olarak da rahatsız ediyor.Hocam sıkıntı derken şöyle..Tam olarak ağrı desem diyemiyorum.Böyle künt ve baskılayıcı veya sıkıştıran bir ağrı değil.Çekme ile karışık hafif sertleşme duygusu gibi durum şeklinde ifade edebilirim.Bu durum oturduğum yerdeyken bile ortaya çıkabiliyor.Dikkatimi şöyle bir şey çekti.Sol kolumu omuzdan mesela 10-15 kez üst üste hareket ettirdiğimde mesela saç kurutma makinesi ile kuruturken bahsettiğim bir kas acısı türünde bir durum oluşuyor. Omuzumun kuvveti sanki çok kullanmış gibi azalıyor ve omuzumu düşürme ihtiyacı hissediyorum.Ben kalp ile ilgili çok endişe ettiğim için ve şu dönemde hastaneye gitmeyi gözüm yemediği için sizden fikir almak istedim.Bildiğim bir kalp ya da tansiyon rahatsızlığım yok.Yaşım 45.Zaten 52 kilo zayıf bir kişiyim.Hocam 5-6 ay önce yaya yürürken aniden önüme çıkan birine çarpmamak için çok ani olarak sol omuz tarafımdan vücudumu döndürmek zorunda kalmıştım.O an omuzum ve göğsümün sol üst tarafı epey ağrımıştı.Bunun da etkisi bu kadar sürer mi bilemiyorum.Hocam bu durum ne olabilir.?Ne tavsiye edersiniz.?Sağlıkla kalını.Saygılarımla.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, öncelikli olarak Kardioloji muayenesi olmanızı öneririm. Ağrınız için şu anda yapabileceğimiz ise bu uygulaması; 30 dk günde 5 kez ve omuzu az kullanarak istirahat ettirmek. Geçmiş olsun.

13 Nisan 2020 05:10
yk
Soru Sahibi

Hocam çok teşekkür ediyorum.En son yapılan ekg,eko,ritim holter,akciğer filmi gibi rutin kontroller normal çıkmıştı.Gerçi 1.5 yıl olmuştur.Kardioloji için bir de devlet hastahanesi olunca çok sık da gitmek tepkiye sebep olabiliyor.İşte 2 sene sonra gel,5 sene sonra gel denebiliyor sanki canımız sıkıldığından gidiyormuşuz gibi.Ben biraz fazla harekette böyle bir ağrımsı durumla karşılaştığım için ortopedi kökenli olabilir mi düşüncesiyle sizden görüş almak istedim.Yukarıda yazmamışım bu şikayetler esnasında sadece koltuk altlarımda terleme oluşuyor.Bu sefer korku artıyor ve nabız hızlanıyor.Bu sefer bir yere uzanıyorum 30 dk veya 1 saat normale dönüyor.Belki psikolojik temelli..Sebepleri bağlamında yaşadıklarımı bir yere bağlayamıyorum.Bunlar çekilecek şeyler değil.Hiç böyle kalp rahatsızlığı belirtileri de duymamıştım.Merdiven çıkabiliyorum,bir göğüs ağrısı yok.Hiç sigara içmedim.Yani bilemiyorum ben de artık.Ancak günlük yaşamım yok hocam.Diyebilirim ki maalesef sokağa çıkamıyorum.Zaten anksiyete ve panik bozukluk rahatsızlığım olduğu için vücudumdaki bu tür belirtiler beni çok daha fazla olumsuz etkiliyor.Durumun farkındayım ancak önüne geçemiyorum.Bunlar olmasın demekle,kurtulamıyorsunuz.Siz kardiyoloji muayenesi deyince o bile korkuttu beni.Kusura bakmayınız hocam.Bu konuların tamamı sizin uzmanlığınıza girmese de ben kaygım sebebiyle paylaşma ihtiyacı hissettim.Sağlıklar diliyorum.

13 Nisan 2020 14:25
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba, öncelikli olarak Kardioloji muayenesi olmanızı öneririm. Ağrınız için şu anda yapabileceğimiz ise bu uygulaması; 30 dk günde 5 kez ve omuzu az kullanarak istirahat ettirmek. Geçmiş olsun.

27 Nisan 2020 15:56
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel Ortopedi ve Travmatoloji

Yazar toplam 85 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Sağ diz MR Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Kemik kıkırdaklarında büyüme Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
KOL AĞRISI Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Ayak aeliyat Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Cam kemik hastası Prof. Dr. İrşadi İstemi Yücel
Ortopedi ve Travmatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Başar Burak Çakmur
Op. Dr. Başar Burak Çakmur Ortopedi ve Travmatoloji
Doç. Dr. Nihat Acar
Doç. Dr. Nihat Acar Ortopedi ve Travmatoloji
Doç. Dr. Samet Erinç
Doç. Dr. Samet Erinç Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. Muhammed Duman
Op. Dr. Muhammed Duman Ortopedi ve Travmatoloji
Uzm. Dr. Osman Nuri Eroğlu
Uzm. Dr. Osman Nuri Eroğlu Ortopedi ve Travmatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube