UK
Soru Sahibi
25 Kasım 2021 15:13

sol diz ağrı

İyi günler hocam eşimin emar sonucu aşağıdaki gibidir.Görünen ciddi bir sorun mecutmudur?Şihdiden teşekkürler Diz eklem içi sıvı miktarı normal sınırlardadır. Ön ve arka çapraz bağlar ile dış ve iç yan bağlar normaldir. Medial ve lateral menisküsler normal olarak değerlendirilmiştir. Lateral suprapatellar bursada hafif sıvı artışı ve plika mevcuttur. Diz eklemini oluşturan kemiklerin korteks bütünlükleri ve medulla sinyal intensiteleri normaldir. Patellar eklem kıkırdağının kalınlık ve intensitesi normaldir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Tatari
Ortopedi ve Travmatoloji

Sadece plika var yazılı. Eşinizi dinlemeden ve muayene etmeden yorum yapmam zor.

29 Kasım 2021 10:26