GN
Soru Sahibi
31 Mayıs 2021 00:27

Sol alt karın şişlik

20yaşında bir kadınımın idrar yolu enfeksiyonu geçirdim bundan 2 ay öncesi aynı zamanda idrarda bol eritrosit görüldü antibiyotik kullanımı sonrası enfeksiyon bitmişti ama eritrosit biraz daha az görülmeye devam etti ve ediyor idrarım çoğunlukla koyu kahve kan karışmış gibi çıkıyor ve uzun süredir sol alt karnımda bir ağrı ara ara olan bir ağrıydı kramp şeklinde vardı röntgen ve usg bakıldı gaz olduğu görüldü usg de taş vs yok denildi ama bu ağrı bir müddet geçti ama şuan sol alt karnımda nerdeyse bir tükrüğüm kadar olan bir şişlik sağ karnımla karşılaştırdığımda büyük bir fark görüyorum ayağa kalktığımda gördüğüm bir görüntü bu ağrım çok dayanılmıycak gibi değil ama ilk zamana göre artıyor devamlı olan bir ağrı yok ama şişlik hep var sırt üstü yatarken hiç belli olmuyor bu şişlik sizce sebep ne olabilir?midem gaz şeklindeydi röntgende yoğun gaz var dendi daha önceden gastrit ilaçları kullanıyordum tekrardan gastrit reflü için kullanılan ilaçlar verilmiş ama teşhis olarak bir şey demedi doktorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Tabii bu tür bir yakınmayı hastayı görmeden muayene etmeden açıklamak olanaksız. Ama ayakta farkedilen bir şey olması bana fıtık türünde bir durum gibi bir izlenim verdi. İyi günler

1 Haziran 2021 17:59