KE
Soru Sahibi
5 Ekim 2007 16:17

slm mikrocerrahi ile yapılan hymenoplastimi daha güvenlidir yoksa flep tekn

slm mikrocerrahi ile yapılan hymenoplastimi daha güvenlidir yoksa flep tekniği mi?ben nişanlıyım ve kızlık zarım ilişkiyle değil kaza sonucu yırtıldı çok dağınık yırtık yok ve nişanlım pratisyen hekim hymenoplasti yapıldığını anlayabilir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Naci Çelik
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Nişanlınız doktor ise belli bir kültür seviyesinin de üzerindedir. Yani ilişkiyle değil kaza sonucu olan bir hymen yırtığını da nişanlınıza anlatıp böyle şeylerle uğraşmak zorunda kalmayabilirsiniz. Ayrıca mikrocerrahi mi flep tekniği mi derken de elma ile armutu karşılaştırıyorsunuz. Bunlar ayrı durumlarda yapılan iki operasyondur. Yani bir hasta için ya biri uygundur ya da diğeri. Saygılarımla

6 Ekim 2007 23:36
KE
Soru Sahibi

daha önce söylemeyi denedim ama olmadı yapamadım çünkü hiç bir suçum yokken suçlu gibi şüphe bırakmak istemiyorum.kadın doğum uzmanlarının hiç biri mikrocerrahi ile ilgili bi fikri yok gibi.hangi durumlarda mikrocerrahi yapılır?küçükken gittiğimde sadece ufak bi yırtık olduğunu söylemişti jine kolog ama ben psikolojik açıdan rahatlamak istiyorum ailemde biliyor.bende ilk gece kanaması istiyorum.belki kanar ama işimi şansa bırakamam

7 Ekim 2007 11:57
Op. Dr. Naci Çelik
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Bahsettiğiniz küçük yıtıklarda hymenin hala durduğu durumlarda mikrocerrahi yapılabilir

7 Ekim 2007 23:08