AG
Soru Sahibi
14 Ocak 2012 21:37

slm 4,5 aylık kızım her iki gözünden katarkt ameliyatı geçirdi boynunu tuta

slm 4,5 aylık kızım her iki gözünden katarkt ameliyatı geçirdi boynunu tutamıyo ayaklarınada tam olarak basamıyo beyin utrasonu temiz çıktı ama benim hala çok ciddi endişelerim var ne yapmamı önerirsiniz saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adem Aydın
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

sayın Aydın, sorunuza tam yanıt vermek bu kadar bilgi ile zor. ben bizim ne yaptığımızı söyleyebilirim. öncelikli olarak; biz katarak için genel bir tarama olarak nedensel yaklaşım için metabolik testler ve yeni doğan da bazı enfeksiyon nedenlerini dışlama için tarama testi yapıyoruz. öte yandan operasyon sonrasın da görmenin iyi izlenmesi gerekir bazı durumlarda görmenin elektrofizyolojik izleminde yapmak gerekir( örneğin VEP gibi). geçmiş olsun.

17 Ocak 2012 16:39