ÇG
Soru Sahibi
4 Haziran 2019 01:29

Skolyoz bel ağrısı

Merhabalar 19 yaşındayım 2yıl önce ciddi bel ağrılarıyla doktor doktor gezdiğim dönem vardı. O dönem mr çekildi ve sonuç: Lomber lordoz tabiidir . Lomber bölgede açikligi saga bakan minimal skolyoz izlenmektedir. Vertebra korpus yükseklikleri ve medüller sinyal intensiteleri dogaldir. Intervertebral disk mesafeleri ve sinyal intensiteleri tabiidir. L4-5 ve L5-S1 seviyelerinde minimal santral diskal protrüzyon izlendi. Nöral basi saptanmamistir. Diger disk arka konturlarinda kanal yönüne anlamli tasma saptanmamistir. Konus medullaris L1 düzeyinde sonlanmaktadir. Kauda equina lifleri seyri ve sinyali tabiidir. Posterior elemanlar, paraspinal kas ve yumusak dokular tabiidir. Bu şekil bi sonuç çıktı. Fakat o günden bugüne kat kat daha arttı ağrılarım. Sol bacağımda ciddi bi uyuşma var daima. Kaldırmakta zorlanıyorum. Sizce bu durum bu sonuç nedir ve o günden beri ilerlemiş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun. MR raporunuzda şikayetlerinizi açıklayacak önemli bir patoloji yok.şikayetlerinin halen devam ediyorsa bir ortopedi uzmanına görünmenizi ve kalça MR ı çektirmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

4 Haziran 2019 01:38