YS
Soru Sahibi
22 Şubat 2011 13:22

karaciğer boyutu ve parankim ekosu artmıştır (grade ıı hepatosteatoz) ıntra

Neşe hanım bu benim için nasıl risk taşır neler yapmam gerekir şuan ki boyutu nedir.şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. İlkay Süalp
Pratisyen Hekimlik

Diyetinize dikkat ederek bir süre sonra tetkikinizi tekrar edebilirsiniz.

2 Mart 2011 22:11
YS
Soru Sahibi

karaciğer boyutu ve parankim ekosu artmıştır (grade ıı hepatosteatoz) ıntraparankimal sonografil olarak sınırlandırılabilen lezyon izlenmedi.ıntrahepatik safra yolları vena porta koledok tabidir.Bilatel böbreklerin boyut,kontur,parankim ekosu,parankim kalınlıkları pelvikalisiel yapıları tabidir.pankreasın izlenebilen kısımları tabidir.mesane dolumu homojen ,konturları muntazamdır.pelvik alanda gross sonopatoloji saptanmadı.batında serbest sıvı izlenmedi.ultrason sonucu tam olarak nedir ? tşkkürl

21 Şubat 2011 15:35

merhaba sevcan hanım,ultrason sonucunuzda karaciğerinizde yağlanma ve büyüme olduğu söylenmiş.bunun dışında herşey normal rapor edilmiş.Sağlıklı günler dilerim.

21 Şubat 2011 20:26