TM
Soru Sahibi
7 Ocak 2009 11:18

şizofren olan bi kişinin NLP ile tedavisi olabilirmi bu hasta depresan ilac

şizofren olan bi kişinin NLP ile tedavisi olabilirmi bu hasta depresan ilacı kullanıyor. NLP nin yardımcı bi etkisi olabilir mi bu hastalara açıklarsanız sevinirim. İYİ ÇALIŞMALAR

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Mehmet Karav
Pratisyen Hekimlik

Sn. Tan Benim bildiğim kadarıyla NLP teknikleri bu gruptaki hastalara önerilmiyor. Zaten NLP bir tedavi şekli değil, bir kişisel gelişim aracı. Davranış değişikliği sağlamaya yönelik yöntemlerin öğretildiği bir program. Bahsettiğiniz şekilde, psikoz olarak tanımladığımız ağır psikiyatrik sorunu olan kişilerde faydalı olacağını düşünmüyorum. Saygılarımla Dr.KARAV

7 Ocak 2009 16:48