DM
Soru Sahibi
2 Temmuz 2021 16:54

Siyah nokta kitle olur mu

Hocam değerli bilgilerinize dayanarak sormak istedim, 5 sene önce boyun ile omuz arasında üst kısımda siyah nokta tarzında hafif şişlik vardı ve onu sıktım, sonrasında iner gibi oldu ama hala şişlik vardı tabi, aradan geçen zamanda önemsemedim ama kist tarzında hafif büyüdü 4 sene içerisinde, sanırım sıkıldığı için de içeride kaldı, ultrason ile bakılmadı elle bakıldı beze değil yumuşak değil çünkü sert bir yapı, lenf bezleri ile alakalı olabilir mi ya da siyah nokta sıkılması beze kist vs. Yapar mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Metehan Gümüş
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Siyah nokta olarak belirttiğiniz şey muhtemelen epidermal kisttir. Bunlarda sıksanız da sıkmasanız da bir şişlik şekilde ele gelebilir. Görmeden karar veremeyiz.

2 Temmuz 2021 17:05