KE
Soru Sahibi
2 Ağustos 2019 16:19

sinir kesiği

hocam merhabalar. Tam bir ay önce sol elimin işaret parmağının alt tarafını kestim sinirde hasar oluşmuş krem ve vitamin verdi bugün doktor. Sorum şu işaret parmağının sol tarafı tamamen hissiz ameliyatla düzelir mi şişliği hiç inmedi kesilen sınır zamanla kendini tedavi edermi ameliyat olursam nolur olmazsam nolur lütfen yardımcı olun

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ercüment Arslan
Ortopedi ve Travmatoloji

İşaret parmağının sol tarafı derken başparmağa bakan taraf mı diğer taraf mı,başparmağa bakan taraf ise sizi daha çok rahatsız edeceğinden (Tutma ,yakalama hareketinde direk kıllanılan taraf olduğundan)ameliyat edilmesi daha bi gerekli oluyor.Sinir tamamen kesikse ameliyat edilmesi lazım,Ameliyat edilmezse parmağın o kısmı sürekli uyuşuk kalır.Bunun dışında başka bir şikayet olmaz.Çünkü o bölgedeki sinir sadece duyu dalıdır.Sinir kesik değilse zaten zamanla düzelir(Birkaç ayda)Ameliyat olunca %100 iyileşme garantisinin olmadığı da akılda tutulmalıdır.

9 Ağustos 2019 08:25