4 Kasım 2019 20:24

Sık kaka yapma

Hocam 5 yaşında bir oğlum var. Günde 8-10 defa azar azar kakasını yapmakta. 4 yaşında iken günde 2-3 kereden fazla yapmazdı ve bir normal insan gibi yapardı ve tuvalet alışkanlığı vardı. Şimdi ise azar azar yapıyor ve tuveletinin olduğunu söylemiyor, gizli saklı yerlerde altına yapıp yaptığını söylüyor. Sadece küçük çişi geldiğinde bize söylüyor. Ayrıca kakası katı değil ama ishalde değil. Günde 8-10 kere azar azar yapmasının nedeni ne olabilir? Ne yapmamız yada yaptırmamız gerekir? Şimdiden teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Kaka kaçırma da olabilr başka bir şey de.. Görüp muayene etmeden ve gerekirse bazı tahliller yapılmadan bu şekilde tanı doğru olmaz.. En yakın bir çocuk gastroenteroloji uzmanına ulaşmanızı öneririm

5 Kasım 2019 15:01
Soru Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Maalesef Çankırı'da çocuk gastroenteroloji bölümü ve uzmanı yok.

5 Kasım 2019 18:30
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Olan bir yere gitmeniz gerekecek

19 Kasım 2019 07:21