KY
Soru Sahibi
6 Mayıs 2019 17:29

Ses bozukluğu

İyi günler hocam konuşurken boğazımı istemsizce sıkıyorum ve sesim kısık ve ince çıkıyor aylardır kurtulamadım. Sesim sürekli farklı çıkıyor sabit bir sesim yok. Kbb ses tellerimde bir şey olmadığını söyledi. Bunu sıkıntıyı nasıl atlatabilirim acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Necati Enver
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Yakup bey merhaba, Bahsettiğiniz sorunun farklı nedenleri olabilir bazen kas gerim disfonisi gibi fonksiyonel problemler olabileceği gibi spazmodik disfoni dediğimiz oeganik kasılmalarla giden bir hastalık da olabilir. Probleminiz için ön planda ses hastaları gören bir KBB hekimine muayene olmanız da fayda olabilir. Benim de üyesi olduğum bu dernek üzerinden bulunduğunuz ildeki hekimlerin listesine www.skybd.org sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu dernek sitemizde olmayan sesle ilgilenen başke hekimler de vardır elbette. Geçmiş olsun

8 Mayıs 2019 18:23