KF
Soru Sahibi
1 Temmuz 2021 11:25

Servikal spinal ve sol omuz emar incekemesi

Hocam iyi günler on yıldır sol bilek ağrısı ara ara oluyodu meslek hastalığı dedi dr.geçen hafta sol kolum üst tarafı sekiz aydır ağrıdığı ve kas gevşeticilerin faydası olmadığı için emar çekildim boyun fıtığım bikaç yıldır var onada koluna bakalım dedi dr.sol omuz emar akromion tip2 konfigrasyndadr.Humerus başı anteriorda7 mm boyutnda T1Asekansta hipointes.T2A sekansta hiperinteskist mevcuttur boyun emar servikal intervertebral disk sinyal intensiteleriT2 ağırlıklısekanslrda dejenerasyona sekonder azalmıştır.C6 7 seviyesinde anterior subaraknoid mesafeyi daraltanmedulla spinalise hafif bası oluşturan diffüz bulging izlenmektedir çok mutlu olurum hocam cevaplarsanız fizik doktoru beyin sinir cerrahına gitmemi söyledi iki hafta sonrasında tekrar gelin dedi.iyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Özge Kiremitçi Özer
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba. Muayenenizi yapan fizik tedavi uzman hekiminin önerilerini takip etmenizde fayda var. Muayenenizi yapmadan ve MR görüntülerini incelemeden farklı bir yorumda bulunmak sağlıklı olmayacaktır. Geçmiş olsun.

12 Temmuz 2021 10:47