DS
Soru Sahibi
20 Haziran 2019 00:16

selektif Iga eksikliği

21 yaşındayım Van'da oturuyorum yaklaşık 3 yıldır selektif Iga eksikliği (IgA:*** *** ** - ıgM:2.15 genelde) immün yetmezliği teşhisi konuldu bana tedavi almadım sadece bactrim, çeşitli antibiyotikler ve alerji hapları kullandım son zamanlarda onlarında pek etkisini göremedim ve burda bulunan doktor kesti, malesef şuan Van'da immünoloji polikliniği kapandığı için burdaki doktorlar polikliniğin bulunduğu şehirlere yönlendiriyor sürekli enfeksiyon kapıyorum ateşlenmeler oluyor şiddetli alerjik reaksiyonlar gösteriyorum burun boğaz kaşıntısı şişkinlik gözlerde yaşatma vs. acilde serum falan veriyorlar bir iki gün rahatlatıyor pek müdahale edemediklerini söylüyorlar. Şuan tedavilik bir durum olup olmadığını öğrenmek istiyorum ona göre polikliniğin bulduğu ile gitmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülden Paşaoğlu Karakış
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Sumeyye hanım merhaba, Bir İmmunoloji uzmanınca takibinizde yarar var. Allerji ilaçlarınıza ve gerektikçe antibiyotik almaya özen gösterin ve en kısa sürede bir immunoloji polikliniğine basvurun. geçmiş olsun.

29 Ocak 2020 13:56