ŞM
Soru Sahibi
5 Temmuz 2019 23:42

Sebebi bulunamayan öksürük

Merhaba hocam benim sorunum öksürük hiçbirşey yokken birden öksürmeye başlıyorum ve durmazsa eğer arkasından panik atak geçiriyorum tüm vücudum taş gibi kaliyo kilitleniyor.alerjik rinit diye teşhis koydular alerji ilaçları büyük ölçüde rahatlatıyor ama neye kardı alerjim olduğunu bulamıyorlar biri eğitim ve araştıma hastanesinde 2 tanesi üniversite hastanesinde 3 farklı firmayla alerji testi yapıldı ama çıkmadı hiçbirşey bu öksürük yüzünden asosyal biri oldum resmen bana önerebileceğiniz başka yöntem varmi

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

İzmir’de kronik öksürükte yeni ilaç çalışmaları yapan Doç Dr Serir Aktopu’ya başvurmanızı öneririm. Kendisi Suat Seren Göğüs Hastanesinde görev yapmakta. Temmuz ayında hasta alımı bitecek olan öksürük çalışmasına uygun iseniz laçka öksürüğünüz kesilebilir. Benim Bursa’da bu ilacı verdiğim hastaların öksürükleri düzeldi.

6 Temmuz 2019 00:33
ŞM
Soru Sahibi

Hocam bide 3 ay önce romatizma teşhisi konuldu iki hastaligin aralarında baglanti olabilir mj tesekkurler

6 Temmuz 2019 00:37
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Romatizma bazen akciğerde etki yapar ve bu da öksürüğe neden olabilir. Romatizmaya bağlı bir öksürük olup olmadığını göğüs Hastalıkları Uzmanı anlayabilir.

6 Temmuz 2019 00:45