BM
Soru Sahibi
23 Nisan 2011 20:47

sayın hocam size sorumu sormadan önce teşekkür ederim. hastam ablam olmakta

sayın hocam size sorumu sormadan önce teşekkür ederim. hastam ablam olmakta sedimi bir türlü düşmemekte birçok tahlil yaptırdık dahiliye,enfeksiyon,fizik,beyin cerrahi,kadın dogum,ultrasyon ve tomegrafileride çekilmiş ancak hiç bir bulguya erişilmedi sonuçsuz kaldı.fizik tedavi doktoru ilithaplı romatizmadan veya yumuşak doku enkeksiyonundan şüpelendi ama verilen tedavi sonucu bir çeok antibiyotikler ve diyer ilaçlar içemesine ragmen en çok sedimi 29 düşürebildiler.bir iki hafta geçtikçen sonra gene sedimi enfazla 69 çıkmıştır.sedimi çıktıgı zaman ateşleniyo vucudu halsizleşiyo vucudu kasılıyo yürüyemez hale geliyo.bu kadar tahlil ultrasyon tomegrafi çekilmesine ragmen bir türlü sonuca erişemedik sizden yardım istiyorum kendisi bayan olup yaşı 33 iki çocuk annesidir.Sizden yardım istiyorum ne yapmam gerek sedim diyince halka arasında kötü hastalık akla geliyo bizi aydınlatırmısınız neden kaynaklanıyo, hangi doktora gitmeliyiz neler yapmalıyız.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Neşe Saltoğlu
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Ateşin böyle periyotlar halinde gelmesi ve uzun sürmesi durumlarında nedeni bilinmeyen ateş diyoruz. Pek çok neden olan durumj var. Bu konuda uzman olan hastanelerde .bu duruma neden olan hastalık araştırılabilir. Tıp fakültesine Enfeksiyon Hasatlıkları bölümüne başvurmanızı öneririm, gerekli ise İstanbula da gelebilirsiniz.

25 Nisan 2011 12:19