ks
Soru Sahibi
8 Eylül 2020 00:37

Saygılar sunuyorum bakabilmeniz mümkün mü

Hocam merhabalar nasılsınız Benim şikayetimin hikayesi 15 haziran da uzun ara sonrası birden bilinçsiz uzun koşu (asfalt zemin) ve spordan sonra dizime dokununca ağrıydı.Ayrıca merdiven ve yokuş iniş çıkışlarda dizde güçsüzlük oluştu. ağrı ve diğer yakınmam bir süre ilaçları kullanmam ve dinlenme sonrası geçti şu anda ağrı yok... Ancak şu anda devam eden dizimi özellikle 90 derece bükerke gıcırdama, tık diye sesi gelmesi ve bükerken zorlanma( ayakkabı bağlamak için bile dizim üzerine çömelemiyorum ağrı yapıyor diz) geçmedi. Bunun sebebi nedir? .Aynı vakalarda dizden gıcırtı sesi tarzında şikayet geliyor mu yani benim bu durumum ödeme bağlı mı normal mi?Kaybolacak mı ödemin azalmasına bağlı olarak.ödem var mı acaba ağrısız ödemin varlığı mümkün mü? gittiğim doktor elle diz kapağımı kontrol etti kapakta sorun yok dedi ancak mrg de çekelim dedi zaten aşağıda yazdığım sonuçları çıktı ve sadece ödem var dedi başka bir şey yok dedi.Ne kadar sürüyor bu kemik iliği ödemi .en önemlisi dizimdeki seslerin sebebi kemik iliği ödemi mi? Belli ilaçlar yazıldı ağrı kesici krem gibi bitirdim hatta aspirin de içiyorum günlük. 70 gündür dinleniyorum.spordan uzak kaldım. lütfen bana bir yol gösterirmisiniz saygılar sunarım.. 15 Hazirandan beri hiç yük vermedim dizime..iyi beslenmeye çalıştım.. sigara alkol yok.yaşım 25. Neden büküp ayağa kalkmaya çalışırken gıcırdıyor bu nasıl geçecek lütfen beni aydınlatır mısınız çok çaresiz kaldım... MR sonucunda yazanlar: suprapatellar bursada ve eklem mesafesinde sıvı izlenmektedir. Medial menisküs posterior hornunda Grade II dejenerasyon izlenmektedir. Tibia platosunda yaygın kemik iliği ödemi izlenmektedir. Medial kollateral ligamanda evre I zedelenme izlenmektedir. SAYGILAR SUNUYORUM

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İhsan Önder Albayrak
Ortopedi ve Travmatoloji

Mr görüntülerinizi görmeden cevaplamam mümkün değil. Çok geçmiş olsun

9 Eylül 2020 09:15