ŞD
Soru Sahibi
24 Haziran 2019 10:55

sarı nokta tedavisi

sinan bey merhaba. annem ve tansiyon hastası , göz tansiyonu yok, geçen sene sol gözünde görme kaybı sorunu yaşadık yaşadığımız şehirde afyonda acile götürdüm şekerden dolayı kanama olduğu ödem yaptığı söylenildi lazer ve iğne tedavisi başladılar ilerleyen zamanda sol gözünde katarakt olduğu söylenildi ameliyat oldu gözü iyiydi yaklaşık 3 ay öncesine kadar şuan gözünde kısılma var göz kapağı düştü ve gözünün rengi bulanık ve kanlı , tedavi olduğu dr tekrar gitti yüzde 25 görme oranı var yapılacak bir şey yok deyip damla vermiş bir ay kullan kontrole gel demiş ve iğnelere devam etmesi gerektiğini söylemiş, damların faydası var kanlanma ve ağrısı kesiliyor. benim size sormak istediğim sizin yapabileceğiniz farkı bir tedavi yöntemi var mıdır ? görme oranı % 25 ten yukarıya çıkarmak mümkün mü ? vitrektomi diye bir ameliyat olduğunu okudum internette bu annem için uygulanabilir mi ? şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sinan Göker
Göz Hastalıkları

Merhaba , muayene etmeden net bir şey söylemek mümkün değil maalesef.Detaylı bilgi ve randevu için bizi *** *** ** nolu telefondan aramanızı rica ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

26 Haziran 2019 15:40