km
Soru Sahibi
30 Haziran 2021 07:19

Safra kesesi taşı

Hocam merhaba, 27 yaşındayım hiç doğum yapmadım, bazı sabahlar karnımın sağ yan tarafında özellikle sabahları uyanınca ağrı ve kramplarım oluyo 3 defa yaşadım sadece, ultrosonda safra kesesinde 11mm taşım çıktı, ilaç tedavisi işe yararmı yoksa ameliyat gereklimi sizce, tesekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Tabii muayene bulgusu şart ama safra kesesi de sağda üst dörtte birde yerleşir. ki belki 1cm büyüklüğünde bu taş yakınmanızı açıklayabilir. Ama tabii alt dörtte birdeki ağrılar idrar yolları yumurtalıklar veya barsakları da işaret edebilir. İyi günler

4 Temmuz 2021 16:04