dA
Soru Sahibi
7 Şubat 2020 19:17

safra kesesi taşı

Merhaba cekilen ultrason sonucunda safra kesesi nornal boyutlarda olup , lümende milimetrik kalkül ve minimal ekojen safra camuru izlenmistir.Safra kesesinde büyüğü lateral duvarda 4*3.5 mm boyutlarında olmak uzere 4-5 adet polip ile uyumlu görünüm izlenmistir.Merhaba bu sonuca gore ameliyat olmami onerirmisiniz yeni cocugum oldu 35 günlük oldu , emziriyorum.Ameliyat olursam sütüm kesilirmi yardimci olup cevap verirseniz sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sadık Eryılmaz
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Safra kesesinde 1’den çok satıda polip olması ameliyat gerektiriyor, eğer çok şikayetiniz yoksa bir kaç ay sonra ameliyat olabilirsiniz, bu durumda çok gecikmiş olmazsınız

26 Şubat 2020 16:07