ko
Soru Sahibi
8 Mayıs 2015 00:05

rota aşısı

Doktor bey öncelikle iyi günler dilerim. Ben çocuğuma rota aşısını 11 hafta 2 günlükken yaptırdım. Tam olarak 2 aylık aşılarından 15 gün sonra. Aşı yaptırdıktan sonra 2 aylık aşıları ile arasında 15 günden fazla gün olmayınca tedirgin oldum. Sorum şu ki 15 günlük ara yeter mi, daha önemlisi ikinci doz aşısını ilk dozdan 6,5 hafta sonra 4 aylık aşıları ile birlikte mi yapalım yoksa 8,5 hafta sonra 4 aylık aşılarından 15 gün sonra mı yaptıralım. Şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Ertuğrul Güler
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Hematolojisi

İki aylık aşılar ile rota aşısı arasında bir süre olması gerekmez,önce,sonra veya aynı anda yapılabilir,endişeniz olmasın.Ancak 6 aylıkken yapılacak oral polio aşısı ile arasında 15 gün olması ,tercihen rota nın önce yapılması önerilir.

8 Mayıs 2015 17:21