DA
Soru Sahibi
26 Şubat 2012 00:31

ritim bozukluğu

Merhaba hocam.Annem 70 yaşında bir hafta önce tansiyonu 20 ye çıktı.acilde dil altı verildi ve 1 hafta evde tansiyonu izlendi.bir hafta sonunda tansiyon ilacına başlandı.(coveram)bu arada annem de ritim bozukluğu var ve günde birer tane olmak üzere beloc ve plavix kullanıyordu.tansiyon ilacına bugün başladık.bu defa da tansiyonu 80 50 ye düştü.ilk kez aldığı için mi bu kadar düştü?vücut zamanla alışır mı ve bu kadar düşmesi de tehlikeli midir?

1 cevap
Cevaplar (1)

geçmiş olsun, ilaca ilk kez başlandığı için düşmüş olabilir veya ilaç dozu fazla gelmiş olabilir, bir kaçgün tansiyon takibi yapmanızı daha sonra doktorunuzla yeniden irtibata geçmenizi öneririm,

27 Şubat 2012 16:47